Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w niej między innymi:


Komornik z Leszna zawieszony

Leszczyński komornik Michał S. od kilkunastu miesięcy jest zawieszony w czynnościach służbowych. Rada Izby Komorniczej w Poznaniu, a potem minister sprawiedliwości wnieśli o wydalenie go z zawodu, a komisja dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej wymierzyła mu 65 tys. zł kary pieniężnej. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze z kolei prowadzi śledztwo w sprawie jego działalności, ale zarzutów przekroczenia uprawnień i wspólnego działania komornika i innych osób na szkodę gminy Szprotawa Michałowi S. dotąd nie postawiła.

KOD nie zgadza się na pomnik smoleński

Za niecały rok, na siódmą rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, ma zostać odsłonięty w Lesznie pomnik upamiętniający 96 ofiar tej tragedii. Komitet honorowy chce, by stanął na skwerze u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Wojska Polskiego. Przeciwko jego budowie – jako jedyni – zaprotestowali członkowie leszczyńskich struktur Komitetu Obrony Demokracji

Wieś stu recytatorów i tektury falistej

Dla wielu miejscowość ta znana jest głównie z tego, że jest siedzibą jednej z większych w regionie firm: Wytwórni Tektury Falistej „Werner Kenkel”. Albo Krzycko Wielkie, a wraz z nim Krzycko Małe to miejscowości przejazdowe. Wystarczy jednak skręcić w którąś z bocznych uliczek, by przekonać się, że to wieś niezwykła. Nie każdy też wie, iż niegdyś Krzycko Wielkie zyskało miano „wsi stu recytatorów”.

Wybierzmy „Sołtysa roku!”
Choć można dziś spotkać stwierdzenie, że sołtys na wsi nie ma zbyt wiele roboty, prawdziwi sołtysi – społecznicy zawsze mają jej mnóstwo. Bo jeśli nie jakaś impreza, to spotkanie z mieszkańcami, by przedyskutować, jak zdobyć pieniądze na kolejne inwestycje. Albo trzeba skrzyknąć ludzi, by wspólnie zrobić coś, co sprawi, że o niewielkiej miejscowości znów zrobi się głośno.

Mistrzyni makijażu
Leszczynianka Maia Dec-Polaszek wygrała międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w makijażu profesjonalnym. Konkurs odbył się w maju br. podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Maia nie miała sobie równych ani w opartym na kontraście i czystej formie makijażu linearnym, ani w makijażu artystycznym

Zdrowe, drugie śniadanie
Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na zdrowie i kondycję dziecka ma sposób odżywiania. Wystarczy zerknąć do śniadaniówek uczniów, aby przekonać się jak bardzo rodzice ignorują zalecenia dietetyków. W śniadaniówkach można znaleźć słodycze lub słone przekąski. Kanapek z pieczywa razowego ze świecą szukać. Dlatego Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie wdrożyła właśnie program „Zdrowa kanapka dla ucznia”.

Truskawki dobre są na…
W sprzedaży pojawiły się już pierwsze wczesne, gruntowe truskawki. Ich ceny są jeszcze wysokie i oscylują w granicy ok. 20 zł/kg. Owoce te w swoim składzie zawierają m.in. witaminę C oraz szereg witamin z grupy B w tym B1, B2 oraz witaminę PP, A czy E. Ze względu na zawarty w nich kwas elegonowy oraz fitocydy mają właściwości antynowotworowe oraz bakteriobójcze. Truskawki pomogą odkwasić organizm, ponieważ są alkalizujące-zasadotwórcze. Obniżą także poziom „złego” cholesterolu LDL oraz trójglicerydów, a tym samym zmniejszają ryzyko zawału czy miażdżycy.

Przymiarka do transferów
Liczyliśmy na więcej – ocenia wyniki drugoligowej drużyny KS GI Malepszy Futsal Leszno jej prezes Paweł Mrozkowiak. – Przez chwilę byliśmy na trzecim miejscu w tabeli. Pozycja w czołowej piątce była w naszym zasięgu. Skończyliśmy rozgrywki na szóstym miejscu. Stać nas było na więcej.

KUP E-WYDANIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*