Warto przeczytać w Panoramie!

Zachęcamy do lektury nowego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim między innymi:

20 lat po likwidacji województwa
Leszczyńskie powstało 1 czerwca 1975 r. Jego teren zamieszkiwało wówczas prawie 343 tys. osób. Ostatnim dniem jego istnienia był 31 grudnia 1998 r. Miało wtedy 399,5 tys. mieszkańców. Kolejnego dnia jego obszar podzielony został pomiędzy województwa: wielkopolskie, dolnośląskie i lubuskie, przy czym największa jego część przypadła rzecz jasna Wielkopolsce

Wymiana sieci przy Manhattanie w Lesznie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
Przy Al. Jana Pawła II w Lesznie, na wysokości Centrum Handlowego Manhattan, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Trwa tam przebudowa i budowa kanalizacji. Inwestycja stanowi część większego projektu, jakim jest przebudowa drogi krajowej nr 12 w granica miasta.
– Kolejność jest taka, że najpierw porządkuje się infrastrukturę podziemną, a później realizuje prace drogowe – wyjaśnia Dominik Kaźmierczak, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie.

Przejęli zlecenie po Astaldi
Po rezygnacji z modernizacji linii kolejowej E59 z Leszna do Rawicza przez włoskie konsorcjum Astaldi i zerwaniu umowy na tę inwestycję przez PKP PLK, spółka podpisała umowę na częściowe dokończenie prac przez zależną od siebie firmę.
ZRK DOM Poznań będzie kontynuował prace, przerwane przez Astaldi. Zakres robót obejmuje m.in. układanie nowych torów, montaż sieci trakcyjnej oraz obiekty inżynieryjne między granicą województwa dolnośląskiego a Rawiczem oraz między Bojanowem a Lesznem.

Powyborcze szachy w powiecie leszczyńskim.
PSL bez samodzielnej większości. Trwają rozmowy o koalicji rządzącej powiatem
Do rady powiatu leszczyńskiego Polskie Stronnictwo Ludowe wprowadziło 8 reprezentantów, Koalicja Obywatelska Platformy .Nowoczesnej – 5, z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości będzie trzech rajców, a jeden mandat przypadł dla Bloku Obywatelskiego, którego pomysłodawcą był Krzysztof Benedykt Piwoński, eksstarosta leszczyński. Taki werdykt wyborczy oznacza, że ludowcy nie powtórzyli wyniku z 2014 roku, gdy obsadzili jedenaście mandatów, co gwarantowało samodzielną i bezpieczną większość. Teraz muszą poszukać koalicjanta, bo do większości w radzie – zasiada w niej 17 radnych – zabrakło jednego mandatu.


Leszczyniak uległ technikom manipulacji. Kupił na pokazie zbędne rzeczy.

W odzyskaniu pieniędzy pomógł mu rzecznik.
O tym, że na pokazach kołder, ganków i innych „cudownych” przedmiotów trzeba być szczególnie czujnym wiemy nie od dziś. Niestety, bardzo często ulegamy sugestywnym namowom organizatorów takich pokazów. Mają dar przekonywania. Tak właśnie dał się oczarować mieszkaniec Leszna, który 6 czerwca br. wybrał się z żoną na pokaz organizowany w jednej z restauracji.

Wygraną w sądzie Maria Szczepaniak z Leszna zadedykowała zmarłemu mężowi
Życie nie rozpieszczało pani Marii, ale choć straciła ukochanych bliskich: męża i syna nigdy nie straciła wiary w lepsze jutro

Dyrektor z Witoszyc w nietypowy sposób uczy młodzież historii i patriotyzmu

Leszek Stecki angażuje się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W jej ramach razem z młodzieżą jeździ porządkować polskie groby na kresach.

Ostatni trening motocross w leszczyńskim Zaborowie. Kto zgasi światło?
Kilku zapaleńców jazdy na jednośladach potrafiło się skrzyknąć i przygotować zawody, o których uczestnicy sportowej rywalizacji wypowiadali się w samych superlatywach. 75 zawodników z podziałem na cztery kategorie, kilka wyścigów i przy tym piknik z pieczoną kiełbaską i innymi frykasami. Zakończenia sezonu motocrossowego na terenach dawnej żwirowni w Zaborowie nie spodziewali się najwięksi optymiści.

Dwa mocne strzały Falubazu. Drużyny żużlowe odsłaniają karty.

Od 1 do 14 listopada zostało otwarte okienko transferowe w polskich ligach.

Żużlowe Niedźwiadki postawiły na młodość. Unia Kolejarz Rawicz skompletowała kadrę.
Kolejarz Rawicz jako pierwszy zespół w II lidze skompletował kadrę na 2019 rok. W kadrze znalazło się 11 żużlowców, w tym sześciu, którzy zdecydowali się przedłużyć kontrakty. Żółto-zielonych barw bronić będą Damian Baliński, Arkadiusz Pawlak, Jaimon Lidsey, Szymon Szlauderbach, Kacper Pludra, Tymoteusz Picz, Krzysztof Sadurski. Nowymi zawodnikami Unii Kolejarza zostali Rosjanin Pavel Nagibin, Czech Petr Chlupac i Australijczycy: Todd Kurtz i Keynan Rew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*