Ważne punkty Tęczy

Koszykarki Tęczy Leszno uczyniły krok ku play-off I ligi. Wygrana z AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 64:42 przyszła dość łatwo, ale spotkanie na pewno nie zachwyciło.

Nasze panie rozpoczęły lepiej. Aktywna na początku była szczególnie Budeń. To po jej kolejnym rzucie było 8:0. Zza łuku celnie trafiała też Walentowska i po 10 minutach w Trapezie mieliśmy dość wysokie prowadzenie miejscowych (21:10).

II kwarta rozpoczęła się słabo dla ekipy trenera Jędrzeja Jankowiaka. Skuteczność pozostawiała sporo do życzenia. Gorzowianki pomimo, że też grały słabo zbliżyły się na 5 punktów (28:23).

Po przerwie młodzież z Gorzowa miała leszczynianki już na wyciągnięcie ręki. W pewnym momencie boiskowy zegar pokazywał stan (30:28). Wtedy jednak gospodynie zebrały się w sobie i znów zaczęły zyskiwać przewagę, która przed ostatnimi 10 minutami wynosiła 15 ,,oczek”.

W ostatnich 10 minutach AZS AJP II Gorzów Wielkopolski nic już nie wskórał. Miejscowe jeszcze powiększyły przewagę, wygrywając ostatecznie bardzo pewnie 64:42. Z tego wszystkiego cieszy jednak w zasadzie poza obroną wynik, bo skuteczność na poziomie 27 procent z gry po prostu nie przystoi.

Tęcza Leszno – AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 64:42 (21:10, 7:13, 19:9, 17:10)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 22 (5×3), Budeń 12 (1×3), Sobańska 10 (1×3), Pawlukiewicz 7 (10 zb), Łakoma 4, Hołtyn 4 (8 zb), Franckowiak 3 (1×3), Rzeźnik 2, Bułhak 0, Brambor 0, Raczyńska 0. (andre/fot.archiwum).