Weekend pod znakiem militarnych klimatów

W ramach pikniku militarnego w Rydzynie przygotowano m.in. widowiskowe pokazy, inscenizacje oraz prezentacje sprzętu wojskowego. Fot. Michał Wiśniewski

Z pewnością nie żałowali ci, którzy w weekend wybrali się do Rydzyny. Zamek SIMP zaprosił na siódmą edycję pikniku militarnego.

Już w sobotę spacerujący po terenach okalających rydzyński zamek mogli podziwiać obozowiska przygotowane przez rekonstruktorów i miłośników historii. Jedną z atrakcji, podobnie jak w poprzednich latach, cieszącą się sporym zainteresowaniem, był szpital polowy, prezentujący dawne sprzęty medyczne wykorzystywane w punktach medycznych na frontach.

W programie imprezy znalazły się prezentacje uzbrojenia, pokaz rekonstrukcyjny i potyczka. Szczególnie najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć w wojskowych pojazdach. Niektórzy skrzętnie wypytywali rekonstruktorów, jakie mundury mają na sobie, z jakiego okresu i kraju pochodzą ich wojskowe stroje.

Chętni mogli zaopatrzyć się w wojskowe akcesoria czy gadżety. Między innymi z myślą o kolekcjonerach powstała strefa handlowa. Były również atrakcje dla najmłodszych w strefie dziecka.

Anna Maćkowiak