Dwie drużyny w czołówce, ale cztery w ogonie ligowej tabeli. Tak wygląda piłkarska jesień naszych drużyn, grających w IV lidze. Szczególnie interesująco zapowiadają się spotkania 14 kolejki w Lesznie oraz Kościanie.

Oba zespoły generalnie nie zawodzą. Stainer Polonia gra dość równo od początku rozgrywek, choć ostatnio zanotowała wpadkę z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Remis 2:2 sprawił, że drużyna opuściła fotel lidera na rzecz Victorii Września. Teraz leszczynian czeka bardzo trudna przeprawa, z depczącymi im po piętach piłkarzami z Nowych Skalmierzyc. Pocieszające jest to, że do zespołu powraca po pauzie z powodu kartek Łukasz Glapiak. Początek spotkania w Lesznie o 14.00.

Także o podobnej porze rozpocznie się mecz w Kościanie. Obra wystartowała przeciętnie, ale ostatnio złapała wiatr w żagle i pnie się w górę tabeli. Aktualnie zespół trenera Krzysztofa Knychały jest już czwarty i mamy nadzieję, że na tym nie poprzestanie. Sobotni rywal będzie wymagający, choć będzie to beniaminek. LKS Gołuchów gra jednak bardzo dobrze i nie raz, nie dwa pokazał już w tych rozgrywkach, że trzeba się z nim mocno liczyć.

W dołku są pozostałe nasze zespoły, choć ostatnio pierwszą wygraną odnotował PKS Racot, niestety kosztem Korony Piaski. PKS zagra w Kępnie (15.00), a Korona u siebie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski (14.00). W obu przypadkach nasze zespoły nie będą faworytami.

Faworytem nie będzie też Kania, którą czeka najtrudniejsze zadanie z możliwych, wszak Gostynian czeka arcytrudne starcie na boisku lidera z Wrześni (15.00).

Teoretycznie słabszego przeciwnika mieć będzie Rawia Rawag Rawicz, ale to tylko czysta teoria. Rawia wyjedzie do Koźmina Wielkopolskiego. Biały Orzeł pokazał się ostatnio w Lesznie z dobrej strony i wywiózł remis. Rawiczanie zawodzą, a ostatnio doznali klęski we wspomnianym już wyżej Gołuchowie (6:0). Czy fani z Rawicza doczekają się wreszcie lepszych czasów i zdobyczy punktowych? Potencjał przecież wciąż jest, tyle, że jak nie idzie, to nie idzie. To spotkanie zaplanowano na godzinę 14.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*