Wicepremier Szydło na gali “Leszczyńskiego becikowego”

15 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala wręczania „Leszczyńskiego becikowego”. Spotkanie samorządowców z młodymi rodzicami tym razem było wyjątkowe, ponieważ zaproszono na nie wicepremier Beatę Szydło. Wsparcie finansowe w wysokości tysiąca złotych, ufundowane przez leszczyński samorząd, otrzymują wszystkie leszczyńskie noworodki. Tym razem, becikowe wręczono  rodzicom 35 maluchów.

Nasza gala poświęcona jest wyjątkowemu wydarzeniu, które ma miejsce już od  kilku miesięcy. „Leszczyńskie becikowe” to jeden z elementów polityki prorodzinnej naszego samorządu, za co zostaliśmy uhonorowani tytułem „Gminy przyjaznej rodzinie” – mówiła Donata Majchrzak – Popławska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie.

Beata Szydło podkreśla, że zaproszenie na galę jest dla niej  zaszczytem.

Tak naprawdę szczególnymi gośćmi nie jesteśmy my, parlamentarzyści i samorządowcy, ale państwo jesteście bohaterami. Wielkie uznanie dla rodziców i wielkie brawa dla maluchów. Mam nadzieję, że tych młodych leszczynian będzie więcej – mówiła wicepremier.

B. Szydło podkreślała, że lokalne programy są doskonałym uzupełnieniem polityki prorodzinnej rządu.

Chcemy by rodzina stała się symbolem Polski. Rodzina, która czuje się bezpiecznie,  może godnie żyć i spokojnie myśleć o przyszłości swoich dzieci – mówiła B. Szydło.

Tego samego dnia, o godz. 19.00 wicepremier spotkała się z mieszkańcami Leszna w Teatrze Miejskim. Kab/fot.Kab

4 KOMENTARZE

  1. Była Pani premier jako święty Mikołaj Pan prezydent tym razem w roli Elfa. Jak wszyscy socjaliści kochają rozdawać cudze pieniądze. Przy okazji focia na fejsika, instagram i gdzie tylko da się lansować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*