Więckowiak pozostał wiceszefem Rady Miejskiej

137
Piotra Więckowiak Fot. © Sławek Skrobała

Projekt uchwały o odwołaniu Piotra Więckowiaka ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej złożył klub PL 18. Decyzja był podyktowana wyrzuceniem z klubu radnych, który na początku kadencji desygnował go na stanowisko.  W fotelu wiceprzewodniczącego rady miał zasiąść Michał Skrzypczak.  Warunkiem wymiany była zgoda radnych i co ważniejsze, niewskazanie innego kandydata. Przypomnijmy, że stanowiska wiceprzewodniczącego w radzie nie ma lewica, chociaż jest drugim co do wielkości klubem. W praktyce politycznej takie głosowanie i zamiana na stanowisku oznacza popularne „liczenie szabel”, czyli sprawdzenie możliwości mobilizacyjnych poszczególnych klubów. Szefowa klubu PL 18 Hanna Kotomska poinformowała, że wniosek został wycofany ze względu na wyższą w ostatnim czasie aktywność radnego.

Podczas sesji przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczot (PiS) powiadomił radnych, że złożony wniosek o odwołaniu Piotra Więckowiaka wycofano. Dlatego nie podda go pod głosowanie. Z decyzją Sławomira Szczota nie zgodził się Wojciech Rajewski z Lewicy, przekonując, że to radni powinni  zdecydować o zdjęciu wniosku z porządku obrad.

Panie przewodniczący, przy wycofaniu się z wniosku należy zapytać o zdanie radnych. Kłania się nieznajomość regulaminu – przekonywał Wojciech Rajewski z klubu Lewicy.

Przewodniczący Sławomir Szczot zapewniał, że zasięgnął opinii prawników, którzy uważają, że nie można zajmować się wnioskiem, który został wycofany. Oznacza to, że taki wniosek nie istnieje.

– Aby uspokoić sytuację, poddam się pod głosowanie – tonował napiętą sytuację Piotr Więckowiak.

Ostatecznie projekt uchwały o odwołaniu z stanowiska wiceprzewodniczącego RM Piotra Więckowiaka zdjęto z porządku obrad bez głosowania. ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*