Wiekowe pojazdy – prawdziwe perełki

Motoryzacyjne perełki prezentowały się okazale i wzbudzały podziw oglądających. Fot. Anna Maćkowiak

Weekend upłynął pod znakiem rajdu zabytkowych pojazdów. Siedemnasta edycja tej imprezy została zorganizowana przez Zamek SIMP w Rydzynie.

Sobota upłynęła pod znakiem rajdowych zmagań. Trasa rajdu wiodła przez Poniec, Bojanowo, Trzebosz, Górę, Czerninę, z powrotem do Rydzyny. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że w długi majowy weekend wiele osób wyjeżdża, dlatego postanowiliśmy przesunąć imprezę na ostatni weekend kwietnia -przyznaje Zbigniew Szukalski, dyrektor zamku w Rydzynie.

Część uczestników rajdu to stali bywalcy imprezy. Najpierw uczestniczą w rajdzie, a w kolejnym dniu pokazują swoje motoryzacyjne perełki na rynku w Lesznie. Nie inaczej było w tym roku. Wiekowe samochody i motocykle na centralny leszczyński plac zjechały w niedzielę, 28 maja w południe. Tam odbyła się tradycyjna parada.

Były maszyny rodzimej produkcji i z zagranicy. Kolekcjonerzy chętnie opowiadali o swoich zbiorach. Wspominali również o tym, jak wyglądają prace związane z remontowaniem i przygotowaniem starych pojazdów do imprez rajdowych. W tegorocznym rajdzie zabytkowych pojazdów mogły uczestniczyć samochody i motocykle wyprodukowane przed 1994 r.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*