Wielka metamorfoza

„Miś Uszatek” to dziś jedyne miejskie przedszkole, które ma jadalnię Fot. arch

W ostatnich latach wiele samorządów w regionie wybudowało nowe przedszkola. W Lesznie takiej inwestycji nie było, ale miasto przekazało znaczne środki na modernizację Przedszkola Miejskiego nr 7 im. Misia Uszatka, dzięki któremu placówka wygląda dziś jak nowa.

Tak naprawdę to pierwszy, prawdziwy remont w historii naszego obiektu, który liczy już sobie kilkadziesiąt lat – podkreśla Barbara Walczak, dyrektorka placówki. – Wszystko mamy nowe, począwszy od elewacji, przez instalacje, a na wyposażeniu skończywszy.

Dodajmy, że budynek przedszkola powstał w ramach czynu społecznego rodziców. Jego budowa rozpoczęła się w 1978 roku, a zakończyła dwa lata później. Przez pierwsze kilkanaście lat był to jednak żłobek. Przedszkole działa tam od 1 września 1993 roku.

Miasto pieniądze na ten cel pozyskało z funduszy unijnych, przyznanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Prace związane z termomodernizacją placówki podzielono na dwa etapy. Pierwszy, przeprowadzony w ubiegłym roku, dotyczył remontu wewnątrz budynku.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 42 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: mach

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*