Wielka Parada Psów

Po raz XIII w niedzielę 16 września odbyła się Wielka Parada Psów. Organizatorem imprezy była Burmistrz Śmigla Pani Małgorzata Adamczak, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Związek Kynologiczny w Polsce oddział Leszno oraz Centrum Kultury w Śmiglu.
Jak co roku impreza zgromadziła kilkadziesiąt czworonogów, które zostały podzielone na psy rasowe i nierasowe czyli popularne kundelki. Wszystkie pieski i te małe i te duże zaprezentowały się kolejno na wybiegu gdzie zostały poddane wnikliwej ocenie specjalistów ze Związku Kynologicznego. Po pokazie wyłoniono i nagrodzono zwycięzców. Ponadto dla najmłodszych widzów przygotowano konkurs o tematyce, jakżeby inaczej, związanej z psami.

Kolejną atrakcją był konkurs na najlepiej przebranego psa i jego właściciela. Tu o zwycięstwie zadecydowała zgromadzona na stadionie miejskim publiczność, która gromkimi brawami wybrała psa „mopa” i jego panią przebraną za sprzątaczkę.

Wyniki psy rasowe:
1 m. Katarzyna Zalewska i Frank
2 m. Dominika Wojciechowska i Calineczka
3m. Marek Michalak i Nora
4m. Jadwiga Szłapka i Zapałka
5m. Franek Waldemar i Ferrari
Wyniki psy nierasowe:
1m. Hanna Łuczek i Rexio
2m. Agnieszka Jankowska i Ares
3m. Anna Ciszewska i Mela
4m. Anna Bulińska i Kadilak
5m. Krzysztof Nalewaj i Max

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania , zwłaszcza członkom Związku Kynologicznego i harcerzom, al przede wszystkim tym, którzy przyszli ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*