Wielkopolska szkoła i nauczyciel roku

192
Fot. arch

W Teatrze Wielkim odbyła się w ub. tygodniu gala podsumowująca konkursy Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku. Uhonorowano także placówki oraz pedagogów z regionu leszczyńskiego. Była to już druga edycja tych konkursów, których jednym z patronów medialnych jest Panorama Leszczyńska.

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Złożono 225 wniosków, w tym 123 o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku oraz 102 o tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku. Nagrodzono 21 nauczycieli oraz 26 szkół. Uhonorowano nauczycieli oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich – podkreślają organizatorzy konkursu.

Spotkaniu podsumowującemu konkursy towarzyszyła refleksja Alberta Einsteina, mówiąca o tym, iż wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.

Zwycięzcy, laureaci, a także wyróżnieni w konkursach otrzymali nagrody finansowe, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki. ama

 

Wyróżnieni w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku:

Grzegorz Paweł Lorek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich
w Lesznie
Anna Hordecka z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie

Wyróżnieni w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku:

Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu
Zespół Szkół nr 2 w Lesznie
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pawłowicach.

Ponadto w gronie placówek, które otrzymały Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, znalazła się Szkoła Podstawowa nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie

Cały artykuł w 40. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*