Wiosenna ósemka Biedronia

Zbigniew Zalesiński, koordynator struktur Wiosny w Lesznie. Fot. KINGA NOWACKA

Wiosna Biedronia w pełnym rozkwicie dotarła do Leszna, Zbigniew Zalesiński, koordynator lokalnych struktur Wiosny, startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zbigniew Zalesiński, koordynator struktur Wiosny Roberta Biedronia w Lesznie, startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zalesiński jest wiosenną ósemką.

– Działacz społeczny, ekspert ekonomii społecznej, członek zarządu Stowarzyszenia „PRO-ACTIV” w Rydzynie – przybliża dossier Zalesińskiego Agnieszka Ptaszyńska z Wiosny Roberta Biedronia.

Rydzyńskie stowarzyszenie czyni wiele dobrego dla osób niepełnosprawnych. Ich głównym zadaniem jest aktywizacja zawodowa tych osób.

Zalesieński jest także współautorem koncepcji systemowej pomocy osobom z niepełnosprawnością. Ma tytuł dr nauk ekonomicznych, jest ekspertem Instytutu Badań i Ekspertyz Naukowych w Gorzowie Wlkp. oraz członkiem Komisji Nauk Organizacji i Zarządzania PAN w Poznaniu.

A jakim jest człowiekiem prywatnie? Koledzy z wiosennych struktur nie szczędzą pochwał:

Szczery, wyważony, inteligentny człowiek – mówi Mateusz Kurek.

Oprócz Zbigniewa Zalesińskiego na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego znalazła się m. in. Kalina Michocka – koordynatorka struktur okręgu Kalisz-Leszno.

Startująca z siódmej pozycji Kalina Michocka to etnolingwistka, absolwentka UAM w Poznaniu, działaczka społeczna, feministka, związana z kaliskimi instytucjami kultury m.in. kierowniczka operacyjna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

– Współzałożycielka stowarzyszenia Kaliska Inicjatywa Miejska, inicjatorka i koordynatorka społecznej analizy budżetu Kalisza, współorganizatorka kaliskiego czarnego protestu – czytamy w oświadczeniu Wiosny Roberta Biedronia.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*