Wkrótce podpisana zostanie umowa na komercjalizację starówki

Fot. ama

Miasto stawia na komercjalizację starówki. Wkrótce podpisana zostanie umowa z firmą, która spróbuje odnowić oblicze starego miasta, gdzie coraz więcej lokali handlowych zaczyna świecić pustkami. Czy rynek i okolice mają jeszcze szansę zatętnić życiem w takim stopniu, jak to wyglądało kiedyś, zanim jeszcze handel w w większości przeniósł się do galerii handlowych?

Sytuacja, z jaką mamy do obecnie do czynienia na leszczyńskiej starówce, nie jest charakterystyczna tylko dla stolicy naszego regionu. Wystarczy spojrzeć chociażby na stolicę Wielkopolski – Poznań, gdzie handlowe życie tętni także w galeriach. A takie ulice jak chociażby słynna Głogowska nie jest już pod tym względem tak atrakcyjna jak kiedyś. Podobnie jest w Lesznie.

Większość pustych lokali, które niegdyś służyły handlowcom, nie należy do miasta, lecz do osób prywatnych. Nie możemy w żaden sposób pośredniczyć w ich wynajmowaniu. Możemy jednak pomóc właścicielom kamienic oraz zainteresowanym najmem lokali na starym mieście w podjęciu decyzji odnośnie przeznaczenia danego miejsca. Czy warto byłoby w nim otworzyć jakiś sklep czy zaoferować usługi – mówi Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego Urzędu Miasta Leszna. ama

Cały artykuł w 8. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*