Właściciel ferm drobiu wybuduje mieszkania

Budowa „Kępy Park“ ma zakończyć się w trzecim kwartale 2021 roku. Fot. AP Szczepaniak
Budowa „Kępy Park“ ma zakończyć się w trzecim kwartale 2021 roku. Fot. AP Szczepaniak

Kępa Park – taką nazwę będzie nosiła inwestycja powstająca na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Inwestorem jest spółka należąca do właściciela jednej z największych na świecie firm produkujących jaja konsumpcyjne – Fermy Drobiu Woźniak. Są pierwsze wizualizacje nowej inwestycji.

W lutym 2018 roku Agencja Mienia Wojskowego z wrocławskiego oddziału rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż działek położonych na Kępie Mieszczańskiej. Cena wywoławcza za grunty wynosiła 7,1 mln zł.

Twarde negocjacje

Chętni na wykup działek byli najwięksi przedsiębiorcy z branży deweloperskiej w Polsce. Aż 27-krotnie przebijano cenę!

Ostatecznie, najlepsza ofertę zaproponowała spółka Fermy Drobiu „Woźniak” z Rawicza, która grunty we Wrocławiu kupiła za 15,5 mln złotych.

Powstaną mieszkania

Inwestor zamierza wybudować tam „Kępa Park“. Ma to być budynek mieszkalny z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym. Nowa inwestycja powstanie na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Budowa już się rozpoczęła, a zakończy się w trzecim kwartale 2021 roku.

Docelowo jej realizacją i sprzedażą lokali zajmie się doświadczona spółka ATC Development.

– Dostosowaliśmy obiekt do otoczenia, a strukturę mieszkań – do oczekiwań rynku i nabywców. Co ważne, do współpracy zaprosiliśmy najlepszych architektów – mówi Paweł Kleszcz, dyrektor ATC Development.

Nowoczesność i tradycja

Autorami projektu Kępy Park są architekci z wrocławskiego biura AP Szczepaniak. Pracownia zaprezentowała już wizualizacje.

– Płyty elewacyjne będące m.in. obudową balkonów zaprojektowano w układzie horyzontalnym, jako nieregularną grę światłocieni i połączono je z przeszklonymi balustradami części frontowych, tak by optycznie obniżyć bryłę budynku. Taka kompozycja spaja balkony w jednolitą bryłę, tworząc jednocześnie jej zróżnicowany charakter – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak.

Z kolei elewacja z tynku dekoracyjnego w kształcie cegły klinkierowej nawiązuje do zabudowy historycznej.

Jasna kolorystyka płyt elewacyjnych ma podkreślać otaczającą nadrzeczną zieleń oraz kojarzyć się z czasami współczesnymi i z nowoczesną architekturą, która symbolicznie okala miejską strukturę historyczną – tłumaczy architekt Artur Szczepaniak.

Trzecim architektonicznym elementem wyróżniającym projekt są pionowe wykusze widoczne od drugiej do ostatniej kondygnacji budynku.

– Dzięki nim bryła jest bardziej rozczłonkowana – mówi architekt. – Zdecydowaliśmy się na zamknięcie wykuszy, loggii i balkonów w spójny układ kompozycyjny o naprzemiennym rozmieszczeniu.

Prawie 150 mieszkań

W Kępie Park powstanie 148 mieszkań: jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych. Mieszkania będą dostępne zarówno z aneksem kuchennym, jak i odrębną kuchnią.

W budynku znajdą się: podziemny dwupoziomowy garaż na 204 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i rowerownie. Zagospodarowany zostanie teren wokół inwestycji – pojawią się drogi, chodniki, oświetlenie i nowa zieleń.

W budynku oprócz mieszkań znajdzie się 47 mikroapartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi. Większość z nich to lokale dwuosobowe. Przewidziano do nich osobne wejścia. Mikroapartamenty zaprojektowano na parterze, gdzie będzie także recepcja. Projektanci i inwestor zdecydowali, że to lepsze rozwiązanie na parterze niż punkty usługowe czy sklepy.

Jakub Latusek