Fot. google.com

Niespodzianki w konkursie rzutu młotem wśród kobiet nie było. Na trwających w Londynie mistrzostwach świata najlepsza okazała się Anita Włodarczyk.

Rekordzistka świata była jednak początkowo w opałach. Wszystko dlatego, że startowała z kontuzją zerwania torebki stawowej dłoni. To na pewno mocno utrudniało Polce normalną rywalizację. Rawiczanka weszła jednak do finałowej ósemki, podobnie jak dwie pozostałe biało-czerwone (Kopron i Fiodorow).

Potem jednak mimo bólu Włodarczyk zmobilizowała się. Wygrała też z bólem i wynikiem 77,90 m została kolejny raz mistrzynią świata.

To był najtrudniejszy konkurs w mojej karierze. Rzucałam na znieczulonym palcu. Prawdopodobnie jest to uszkodzona torebka stawowa. Nie chciałam nikogo tą kontuzją denerwować. Inaczej to jednak miało wyglądać. Jestem trochę zła, bo strategia była inna. Chciałam rzucić zdecydowanie dalej. Ważne jednak, że jest kolejne złoto – powiedziała Anita Włodarczyk.

Po srebro sięgnęła Chinka Wang (75,98), a miłą niespodziankę sprawiła Malwina Kopron, która z rezultatem 74,76 wywalczyła brąz. Trzecia z Polek – Joanna Fiodorow w najlepszej próbie rzuciła 73,04 m, co dało jej szóstą lokatę. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*