Wojciech Bzdęga i Jakub Nowak powracają do Stainer Polonii

Piłkarska drużyna Stainer Polonii 1912 Leszno będzie zdecydowanie mocniejsza. Do zespołu, który występuje na boiskach IV ligi dołączyli dwaj zawodnicy, dla których będzie to powrót do drużyny.

Najpierw klub poinformował o powrocie swojego wychowanka – Jakuba Nowaka. 22-latek pod koniec 2013 roku przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie występował najpierw w juniorach, a potem w rezerwach tego klubu na poziomie III ligi. Następnym przystankiem pomocnika był ŁKS Łódź. Dwa ostatnie sezony, to z kolei występy w III-ligowej Jarocie Jarocin. Kuba niemal zawsze wychodził w podstawowej jedenastce. Tylko raz rozpoczął mecz z ławki.

Kolejna ,,bomba”, to powrót Wojciecha Bzdęgi, który grał w leszczyńskim klubie w sezonach 2007-2010, kiedy ten występował w III lidze. Jego gra została wówczas dostrzeżona przez II-ligową Miedź Legnica, gdzie się przeniósł. Następnie grał w Calisii Kalisz, Pogoni Barlinek, MKS Kluczbork. Miał też epizod z niemieckim klubem Gelb-Weis Gorlitz 09. Później powrócił do regionu i reprezentował Rawię, skąd przeniósł się do III-ligowego Piast Żmigród, będąc jej podstawowym zawodnikiem. W minionym sezonie zawsze był w wyjściowym składzie. Obu piłkarzy witamy ponownie w Lesznie, wierząc, że nadadzą zespołowi Stainer Polonii dużo charakteru. (andre/fot.stainerpolonia)