Wpadli przez fałszywe papiery

Para z Leszna liczyła na 120 tysięcy złotych. Fot. archiwum
Para z Leszna liczyła na 120 tysięcy złotych. Fot. archiwum

Fałszywe dokumenty miały im pomóc w uzyskaniu kredytu – małżeństwo z Leszna wpadło podczas próby wyłudzenia w jednej z placówek bankowych. Dzięki podrobionym dokumentom usiłowali zaciągnąć kredyt na 120 tysięcy złotych. Wpadli w trakcie czynności bankowych.

Wszystko działo się 5 grudnia w jednym z banków na terenie Leszna. 33-latka i jej o trzy lata starszy mąż pojawili się w placówce z dokumentami i złożyli wniosek kredytowy. Chodziło o sumę 120 tysięcy złotych. Pracownicy banku mieli jednak spore wątpliwości co do autentyczności niektórych dokumentów. Wezwano więc policję.

Jak się okazało, kobieta przedłożyła w placówce bankowej sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu o osiąganych dochodach w jednej z firm, w której nigdy nie pracowała. Małżeństwo z Leszna zostało zatrzymane przez policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą – mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Oboje małżonkowie usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa, za które grozi im do ośmiu lat więzienia. Parę objęto dozorem policji.

Michał Wiśniewski