Wschowa najbardziej rozświetlona w lubuskim

Mieszkańcy Wschowy wzięli sprawy w swoje ręce i wywalczyli pierwsze miejsce w lubuskim. Fot. gmina Wschowa
Mieszkańcy Wschowy wzięli sprawy w swoje ręce i wywalczyli pierwsze miejsce w lubuskim. Fot. gmina Wschowa

Fantastyczna wiadomość dla mieszkańców Wschowy. Ich wysiłek nie poszedł na marne. Dzięki regularnemu głosowaniu w konkursie „Świeć się z Energią” Wschowa zdobyła tytuł najbardziej rozświetlonego miasta w województwie lubuskim i ma w kieszeni nagrody o wartości 10 tys. zł., które przeznaczy na cele charytatywne. To jednak nie koniec pojedynku!

Gmina Wschowa przeszła do II etapu konkursu i walczy aktualnie o tytuł najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce czyli Świetlnej Stolicy Polski. Do wygarnia jest 40 tys. zł. O tytuł Świetlnej Stolicy Polski gmina Wschowa walczy z 15 miastami, które wygrały w swoich województwach. Głosowanie trwa do północy 15 stycznia.

– Od ponad 10 lat akcja „Świeć się z Energą” uwalnia olbrzymie pokłady empatii i altruizmu wśród tysięcy internautów – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energa SA – Warto dać się ponieść tej wyjątkowej atmosferze.

200 tys. zł

To już 11 edycja konkursu organizowanego przez Grupę Energia. W tym roku łączna pula nagród wynosi 200 000 zł. W pierwszym etapie dorocznego plebiscytu oddano łącznie ponad 74 tysiące głosów na 175 miast z całej Polski. Do drugiego etapu przeszło szesnaście z nich, w tym królewskie miasto Wschowa.

Jeden głos dziennie

– Dziękujemy za już oddane głosy i prosimy o dalszą mobilizację. Głosowanie w etapie ogólnopolskim trwa do 15 stycznia 2020 roku – informuje Anna Stasiak ze Wschowskiego Inkubatora Potencjału.

Głos można oddawać codziennie. Wystarczy jedno proste kliknięcie na stronę organizatora konkursu Grupę Energia. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w ubr Wschowa również zajęła pierwsze miejsce wśród rozświetlonych miast w lubuskim. Dzięki temu gmina wygrała 10 tys zł na zakup sprzętu AGD, który został przekazany na ręce Stowarzyszenia im. Siostry M.Iwony Król.

– W ubiegłorocznej edycji nie udało się wygrać głównej nagrody, ale w tym roku są na to szanse – dodaje Anna Stasiak.

Karolina Bodzińska