Wschowscy licealiści zrobili kalendarz

Autorem pomysłu stworzenia szkolnego kalendarza 2019/2020 jest nauczyciel Tomasz Wojnarowski. Fot. Tomasz Wojnarowski
Autorem pomysłu stworzenia szkolnego kalendarza 2019/2020 jest nauczyciel Tomasz Wojnarowski. Fot. Tomasz Wojnarowski

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, podczas zajęć z dziennikarstwa, przygotowali wyjątkowy kalendarz. Przy jego tworzeniu było sporo dobrej zabawy.

Pomysł stworzenia szkolnego kalendarza wyszedł od Tomasza Wojnarowskiego, nauczyciela I LO we Wschowie. W ramach zajęć z dziennikarstwa nauczyciel podzielił uczniów trzech klas pierwszych na 5-6-osobowe grupy.

Dzień Sejmu i Energetyka

– Każda grupa miała za zadanie znaleźć trzy święta i opracować koncepcję ich zaprezentowania w kalendarzu. Oprócz tradycyjnych, znanych wszystkim świąt, jak Święto Niepodległości czy Wielkanoc, młodzież poszukała nietypowych rocznic, np. Dzień Sybiraka, Dzień Sejmu czy Dzień Energetyka i z entuzjazmem zaangażowała się w poszukiwanie rekwizytów. Część osób początkowo była skrępowana sesją fotograficzną, ale wraz z upływem czasu przełamywali lęki, a praca nad kalendarzem stała się dobrą zabawą – mówi Tomasz Wojnarowski.

Szkolna wystawa

W grudniu ub.r. ze zdjęć do kalendarza przygotowano wystawę, którą do dziś mogą podziwiać wszyscy uczniowie ogólniaka. Zdjęcia zdobią szkolny korytarz. Uczniowie mogą je także obejrzeć na fanpejdżu szkoły oraz na naszym portalu: wschowa.naszemiasto.pl.

Mimo iż fotografie prezentują się bardzo ładnie i z pewnością kalendarz znalazłby wielu nabywców, jego twórcy, z uwagi na wysokie koszty druku nie zdecydowali się na publikację wydawnictwa.

Karolina Bodzińska