Wspólnie posadzili drzewa nad zalewem

W akcji sadzenia drzew udział brały także najmłodsi. W końcu prawdą jest staropolskie porzekadło: „Czym skorupka za młodu..“ Fot. Jakub Latusek

Po raz szósty nad zalewem spotkali się miłośnicy przyrody, aby wspólnie zasadzić kolejne drzewka. Pogoda dopisała, podobnie jak humory zgromadzonych.

Sadzonki drzewek zostały przekazane przez Nadleśnictwo Piaski, dzięki staraniom leśniczego Huberta Wojtkowskiego z leśnictwa Halin.

Do sadzenia drzew przyłączył się również wójt gminy Pakosław Piotr Skrzypek (na zdjęciu). Towarzyszył mu jego poprzednik – Kazimierz Chudy. Fot. Jakub Latusek

Zanim przystąpiono do sadzenia, głos zabrał wójt gminy Pakosław.

– Sadzenie drzew już na stałe wchodzi do harmonogramu imprez, wydarzeń w gminie Pakosław. O zaletach drzew można by długo opowiadać. Wiemy, że drzewa pochłaniają dwutlenek węgla. Jedno dorosłe drzewo potrafi pochłonąć dwutlenek węgla wytworzony przez dwa gospodarstwa domowe – mówił Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia.

Następnie część artystyczną, zachęcającą do ekologicznego postępowania na co dzień, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Chojnie.

Co budujące, w przedsięwzięcie licznie włączyła się lokalna młodzież. Chłopacy kopali dołki, natomiast dziewczyny sadziły kolejne sadzonki drzew. Fot. Jakub Latusek

Po akcji sadzenia drzew na uczestników czekało ognisko oraz wspólne zabawy i rozmowy. Wśród nich na pewno pojawiły się te o ekologii.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*