Dziedziczak – wybór bez niespodzianki

102
fot. arch

Region. W sobotę odbył się okręgowy zjazd Prawa i Sprawiedliwości , podczas którego wybrano władze lokalne. Nowym szefem w regionie został Jan Dziedziczak. Wybór nie był niespodzianką, ponieważ kandydaturę wiceministra spraw zagranicznych zgłosił prezes Jarosław Kaczyński. Jan Dziedziczak był również jedynym kandydatem na stanowisko. Poparło go 109 delegatów, sześciu było przeciw, a jeden delegat wstrzymał się od głosu.
Dotychczas okręg leszczyńsko-kaliski nie miał swojego prezesa, ponieważ pełniący jego funkcję Adam Rogacki został odwołany po tzw. aferze madryckiej. Stanowisko pełnomocnika okręgowego pełnił poseł Witold Czarnecki.

Zrobimy wszystko, aby sprostać obietnicom, które złożyliśmy wyborcom – przekonuje Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych i poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Przed nami ciężka praca organizacyjna, ponieważ musimy dobrze przygotować Prawo i Sprawiedliwość do wyborów samorządowych, które odbędą się za dwa lata.

Zgodnie ze statutem Prawa i Sprawiedliwości do kompetencji zjazdów okręgowych należy powołanie i odwołanie ze swego grona prezesa zarządu okręgowego. Wniosek o powołaniu składa szef partii. Kadencja lidera okręgu wynosi 2 lata. Zjazdy okręgowe wybierają również członków zarządu i regionalnej komisji rewizyjnej.

Jan Dziedziczak z wykształcenia jest politologiem, w latach 2006-2007, a więc w poprzednim rządzie tworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość był rzecznikiem rządu Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 roku jest posłem na Sejm, w którym reprezentuje okręg leszczyńsko-kaliski. W listopadzie ub.r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W resorcie odpowiada za kontakty z Polonią, sprawy konsularne, oraz dyplomację kulturalną.

Podczas zjazdu wybrano dwudziestu członków zarządu okręgu. Wśród nich znaleźli się reprezentanci naszego regionu. Są nimi: Marek Sowa i Sławomir Szczot z Leszna, Zbigniew Brzezewski reprezentujący powiat leszczyński, Czesław Janikowski z Kościana i Aleksandra Świergocka reprezentująca Rawicz. ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*