Wybudują w Rawiczu. Zamkną w Gostyniu

Rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcyjnego firmy Hengst Filter pod Rawiczem. Plany firmy zakładają zamknięcie jej oddziału pod Gostyniem. Jaki los czeka dotychczasowych pracowników firmy?

Firma Hengst Filter zakupiła grunty inwestycyjne w Kątach pod Rawiczem w kwietniu ubiegłego roku. Gmina podpisała umowę sprzedaży, która opiewała na 2,9 mln złotych.
Planowana działalność firmy ma obejmować produkcję wielofunkcyjnych systemów filtracji i zarządzania płynami oraz produkcję wkładów do filtrów samochodowych, a także produkcję filtrów powietrza, filtrów paliwa oraz filtrów kabinowych.

Początkowo w firmie znaleźć pracę ma 135 osób. Z czasem możliwe, że firma zwiększy zatrudnienie do nawet 300 pracowników. Hengst posiada również oddział w Gostyniu. Według zapowiedzi szefostwa zakład ten zostanie zamknięty. Co stanie się z dotychczasowymi pracownikami firmy?

Trwają rozmowy ilu pracowników chce przejść, a ilu nie. Wszyscy dostali taką propozycję – poinformował Zbigniew Wabiński, prezes Hengst Filter Polska. Dodał, że według szacunków firmy z około 100-osobowej ekipy, do Rawicza może trafić około 50-70 pracowników z Gostynia.

Równocześnie trwa rekrutacja pracowników z powiatu rawickiego. Obecnie jest to kilka osób, które szkolą się w gostyńskim zakładzie. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*