september, 2018

20sep(sep 20)18:00(sep 20)18:00CZYTAM HERBERTA wydarzenie słowno-muzyczne18:00 - 20:00 Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik"

Szczegóły wydarzenia

CZYTAM HERBERTA wydarzenie słowno-muzyczne z okazji ROKU ZBIGNIEWA HERBERTA
Na program złożą się wiersze poety w aktorskiej interpretacji Ewy Dałkowskiej, opatrzone muzyką na żywo, w wykonaniu Dominika Rosłona. Usłyszymy m.in. Mama, Głos wewnętrzny, Rymowanka, Brewiarz, Modlitwa Pana Cogito podróżnika / fragment.
WYKONANIE
recytacja / EWA DAŁKOWSKA
oprawa muzyczna / DOMINIK ROSŁON
Data: 20 wrześniaGodz.: 18:00Miejsce: Salka konferencyjna w GOK “Hutnik”WSTĘP BEZPŁATNY!EWA DAŁKOWSKA aktorka teatralna, radiowa i filmowa. Ukończyła PWST w Warszawie (1972) oraz polonistykę na UW (1970). Aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie (od 1974). W latach 1972-74 występowała w Teatrze Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach. Od 1974 roku związana z Teatrem Powszechnym; zagrała tu szereg znaczących ról, zarówno w repertuarze klasycznym jak i współczesnym, m.in. : tytułową rolę w „Antygonie” Sofoklesa / Kajzara, w „Kordianie” i „Balladynie” Słowackiego, „Wujaszku Wani” Czechowa, „Spiskowcach” wg Conrada, „Nocy trybad” Enquista, „Garderobianym” Harwooda. Śpiewa w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka, na wrocławskich przeglądach Piosenki Aktorskiej, a także przygotowuje własne recitale jeden z nich to śpiewała Ordonka, który prezentowała w Teatrze Powszechnym. DOMINIK ROSŁON wibrafonista, perkusista, pianista. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi (wydział piosenki estradowej). Współpracował z Teatrami Muzycznymi w Chorzowie, Gdyni, Teatrem Rampa, Buffo, Och Teatr w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrem Roma przy Musicalu PILOCI oraz ASM – Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego. Od 15 lat jest wykładowcą Małej Akademii Jazzu w Gorzowie.. Występował u boku takich artystów jak: Krystyna Janda, Piotr Machalica, Marian Opania, Lidia Stanisławska, Mieczysław Szcześniak, Monika Brodka, Ewa Uryga. Występuje w zespole VADOMAYA COLLECTIVE jako wibrafonista. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czas trwania

(Czwartek) 18:00 - 20:00

Lokalizacja

Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik"

Hutnika 4, 63-800 Gostyń, Polska

X