marzec, 2019

14mar(mar 14)18:0006kwie(kwie 6)18:00Karolina Kucharska "Spacja_ilustracja"Wernisaż(marzec 14) 18:00 - (kwiecień 6) 20:00 Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych

Szczegóły wydarzenia

Wernisaż 14 marca 2019 r. /czwartek/, godz.18.00. Galeria MBWA Leszno ul. Leszczyńskich 5
Wystawa czynna do: 6 kwietnia 2019 roku.

Karolina Kucharska – ukończyła grafikę warsztatową na ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w 2003 roku. Pracuje aktywnie jako grafik, zajmująć się szeroko pojętą obróbką obrazu i projektowaniem graficznym. Książki dla dzieci ilustruje od około 5 lat, a podstawy ilustracji realizowała już podczas studiów. Do podjęcia kroków w kierunku tworzenia ilustracji dla dzieci przyczyniła się prawdopodobnie również córka, która uwielbia wspólne lektury od kołyski. Obecnie mieszka i pracuje w Portugalii.
W ilustrowaniu pociągają ją nieograniczone możliwości pokazywania świata, a także odkrywanie obrazów, które chowają się za literami. Bardzo wiele zależy od autora – w jaki sposób widzi on w słowach swoją historię i w jaki sposób otwiera wyobraźnię ilustratora. Ilustrator odpowiada obrazem na przekaz werbalny, ale jednocześnie przemyca swoje własne światy – uczucia, emocje jak również poczucie humoru. W swoich ilustracjach ujawnia fragmenty wydarzeń, które kiedyś wydarzyły się w jego życiu i które czasem nieoczekiwanie przypominają się w trakcie pracy. Wracają zobaczone i zapamiętane wcześniej twarze, emocje, reakcje, widoki i wydawałoby się błahe wzruszenia refleksem światła, fakturą kamienia, migotaniem kropli wody. Tak więc niejako ilustracja jest związana z tekstem, z osobą, która historię wymyśliła, z przeżyciami ilustratora, a zarazem żyje swoim własnym, nowym życiem.
Ilustrowanie, wg Karoliny Kucharskiej to piękne połączenie zabawy i pracy, a inspiracja leży wszędzie, na biurku, na plaży, w kuchni czy w przechodzących ludziach i w rozmowie z sąsiadem. (MBWA Leszno)

Czas trwania

Marzec 14 (Czwartek) 18:00 - Kwiecień 6 (Sobota) 20:00

Lokalizacja

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych

Leszczyńskich 5

Organizator

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

X