september, 2018

20sep(sep 20)09:45(sep 20)09:45VI Leszczyński Dzień Przedszkolaka09:45 - 12:00

Szczegóły wydarzenia

Święto to ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Jego założenia idealnie wpisują się w ideę Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Leszczyński Dzień Przedszkolaka będzie obfitował w moc atrakcji. Najmłodsi jak co roku otrzymają od prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka symboliczne klucze do miasta.

Impreza rozpocznie się o 9.45 na Placu Metziga i będzie miała inną formę niż w latach ubiegłych ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku leszczyńscy przedszkolacy przemaszerują z Placu Metziga na Rynek by na leszczyńskiej starówce razem z zespołem z Moraczewa świętować.

Będą wspólne animacje i tańce oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny pt. „Kocham Polskę !” Ponadto wspólnie z Prezydentem Miasta Leszna wygłoszony zostanie wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. W programie tradycyjnie znajdzie się wiele zabaw, konkursów, a także poczęstunki. Głównym organizatorem wydarzenia jest Przedszkole Miejskie nr 20, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miasto Leszno.

Współorganizatorami są: I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich, Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. A. Komeńskiego, Komenda Miejska Policji w Lesznie, Straż Miejska. Impreza objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka.

Czas trwania

(Czwartek) 09:45 - 12:00

X