Wygrana BC Obra i porażka Rawii

Swoje drugie mecze w nowym sezonie rozegrali koszykarze II-ligowych drużyn z Kościana i Rawicza. W drugiej serii role się odwróciły. Tym razem wygrała drużyna z Kościana, a Rawiczanie musieli obejść się smakiem.

BC Obra Kościan podejmowała na własnym parkiecie drużynę beniaminka z Kątów Wrocławskich. To w tej drużynie zakotwiczyła między innymi dwójka graczy, którzy w poprzednich sezonach grali w Jamalex Polonii 1912 Leszno. Mowa o Łukaszu Malinowskim oraz Bartoszu Zubiku. Ten drugi był nawet wyróżniającą się postacią wśród gości, ale to Obra dyktowała warunki w tym spotkaniu, choć budowanie przewagi było dość mozolne.

Gospodarzy do triumfu 74:62 poprowadził w głównej mierze kwartet: Kabat-Ciążkowski-Rau-Kaczmarek. Cała czwórka zapisała na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze.

Obra musi popracować jednak nad zbiórkami, bo tu Polkąty Maximus był zdecydowanie lepsze (27:41). Nie wykorzystał jednak tej przewagi i dwa punkty pozostały w Kościanie.

BC Obra Kościan – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 74:62 (18:16, 21:16, 16:13, 19:17)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Kabat 18 (9 zb), Ciążkowski 17 (3×3), Rau 12 (1×3), Kaczmarek 11, Mielnik 7, Kopciński 6 (2×3), Szymkowiak 2, Smoczyk 1, Harasimczuk 0, Kiszka 0, Stanisławiak 0, Sobiech 0.

Niestety bardzo przeciętnie zaprezentowała się we Wrocławiu – Rawia Rawag Rawicz, choć do przerwy nasz zespół prowadził minimalnie (29:30). ,,Swoje” na dobrą sprawę zagrał tylko Nowicki.

Rawia jeszcze na początku II połowy zdołała odskoczyć na (31:38), ale potem grać zaczął Śląsk. Nie do upilnowania okazał się dla Rawiczan – Aleksander Dziewa, który zdobył 28 punktów i dołożył do tego 12 zbiórek. Śląsk przed ostatnią kwartą osiągnął 6-punktową przewagę (46:40).

Rawiczanie jednak mimo to dalej byli w grze. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem po trafieniu Maciołka było tylko (59:55). Niestety jak się okazało były to ostatnie punkty zespołu z Rawicza w tym meczu… Potem 10 ,,oczek” dorzucili gospodarze, którzy wygrali pewni 69:55.

Śląsk Wrocław – Rawia Rawag Rawicz 69:55 (17:11, 12:19, 17:10, 23:15)

Punkty dla Rawii zdobywali: Nowicki 13 9 (1×3), Maciołek 11, Paszek 11, Staśkowiak 9 (3×3), Jankowiak 4, Kuta 3, Wielechowski 2, Samuła 2. (andre/fot.archiwum).