Wygrana GI Malepszy Futsal Leszno

Nikt nie spodziewał się łatwej przeprawy w meczu futsalowej drużyny GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie po meczu pełnym dramaturgii pokonali Team Lębork 5:3.

Przed tym spotkaniem obie drużyny miały w swoim dorobku po 10 punktów, tyle, że przeciwnik miał dwa mecze rozegrane więcej i już przegrał. Leszczynianie posiadali bilans 3 zwycięstw i remisu.

GI Malepszy Futsal Leszno miało poza tym do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu, kiedy dwa razy musiało uznać wyższość przeciwnika. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zespołu trenera Tomasza Trznadela, bo od 6 minuty miejscowi prowadzili po bramce Niedźwiedzkiego. Goście jednak doprowadzili do wyrównania. Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze 20 minut meczu.

Po przerwie emocji było co nie miara. Pietruszko i Kruszyński w bardzo krótkim odstępie czasu strzelili dla gospodarzy bramki nr. 2 i 3 i mieliśmy 3:1.

Team Lębork zagrał jednak va banque, wycofując bramkarza. Opłaciło się, bo goście doprowadzili do remisu 3:3.

Zbliżał się koniec meczu i wydawało się, że padnie remis, a co za tym idzie dojdzie do podziału punktów. Tymczasem w ostatniej minucie GI Malepszy Futsal Leszno znokautowało rywala wyprowadzając dwa ciosy. Najpierw trafił Radliński, a po chwili Kruszyński i trzy punkty zostały w Lesznie. Po emocjonującym, dobrym meczu padł wynik 5:3. (andre/fot.Mariusz Cwojda).