Wygrana Obry, remis Stainer Polonii

W sobotę piłkarze IV ligi rozpoczęli rewanżową serię spotkań, już awansem z wiosny. Dzisiaj zagrały cztery z naszych sześciu zespołów. Zagrały z różnym skutkiem. Pełną pulę zgarnęła tylko Obra 1912 Kościan. Remisem zakończył się mecz Stainer Polonii w Ostrowie. Inni niestety przegrywali.

Obra strzeliła jedną bramkę w Koźminie Wielkopolskim, ale okazało się to wystarczające do tego, by pokonać Białego Orła, na jego terenie 1:0. Bramkę dla Obry zdobył Mateusz Boroń.

Bardzo ciekawie było w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Ostrovia podejmowała Stainer Polonię 1912 Leszno. Emocji było co niemiara. Ostrovia rozpoczęła bardzo dobrze. Prowadziła już 2:0. Potem na chwilę kontakt złapali goście z Leszna za sprawą Krawczyka. Gospodarze szybko odpowiedzieli i było już 3:1. Leszczynianie pokazali charakter, bo najpierw Glapiak zmniejszył straty, a do remisu doprowadził Bugzel. Do końca spotkania pozostawało jeszcze 17 minut, ale więcej bramek w tym meczu już nie mieliśmy i wszystko skończyło się rezultatem 3:3.

Obiecująco mecz z liderem z Wrześni rozpoczęła Rawia Rawag Rawicz. Prowadziła po bramce Masełkowskiego. Wynik 1:0 utrzymywał się do 60 minuty. Potem Victoria rozwiązała worek z bramkami. Trafiła czterokrotnie i po 90 minutach w meczowym protokole pojawił się rezultat 1:4.

Niespodziankę mógł sprawić też PKS Racot, który dzielnie walczył z wiceliderem z Nowych Skalmierzyc. Szczęście gospodarzy opuściło w 90 minucie spotkania, kiedy bramkę dla Pogoni zdobył Pera i rywal wygrał skromnie (1:0).

W niedzielę piłkarze dokończą 16 kolejkę spotkań. W Gostyniu Kania podejmowała będzie o 13.00 – SKP Słupca. Korona Piaski o 14.00 rozpocznie wyjazdowy mecz z Turem 1921 Turek. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*