Wygrane koszykarzy z Rawicza i Kościana

Niedziela przyniosła nam kolejne mecze w II lidze koszykarzy. Obie nasze drużyny odnotowały pewne zwycięstwa. Rawia wygrała z Gimbasketem, a BC Obra z WKK.

Rawiczanie zagrali na wyjeździe z Roben Gimbasket i nie pozostawili młodzieży ze stolicy Dolnego Śląska żadnych złudzeń. Można stwierdzić, że już do przerwy było po meczu, bo podopieczni Szymona Pietraszka prowadzili (17:49). To był mocny nokaut.

Młodzież z Wrocławia już się nie pozbierała, choć wygrała trzecią kwartę, ale w całym pojedynku okazała się dużo słabsza, ulegając Rawii wysoko (51:78).

Roben Gimbasket Wrocław – Rawia Rawag Rawicz 51:78 (8:25, 9:24, 22:14, 12:15)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Paszek 12, Nowicki 12, Wielechowski 12, Staśkowiak 9, Maciołek 8, Jankowiak 7, Kołakowski 7, Kuta 6, Lipowczyk 5

Równie łatwo poradziła sobie BC Obra Kościan, której rywalem był zespół WKK Wrocław. Tu też wszystko rozstrzygnęło się w zasadzie już po 20 minutach. Obra dobrze weszła w spotkanie. Ekipa Witolda Ratajczaka rozpoczęła koncertowo, notując już na wstępie ,,run” (9:0), pokazując kto będzie rządził w tym meczu. Do przerwy było (47:25), co ustawiło dalszą część pojedynku.

WKK miało zbyt mało atutów w ręku, by przeciwstawić się skutecznie ekipie Obry. Dopiero, gdy szkoleniowiec gospodarzy dał pograć zmiennikom, to Wrocławianie nawiązali walkę, wygrywając nieznacznie ostatnią ćwiartkę meczu. Nie miało to jednak żadnego znaczenia dla końcowego wyniku.

BC Obra Kościan – WKK Wrocław 92:69 (23:15, 24:10, 23:17, 22:27)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Kabat 23 (10 zb), Kopciński 13, Kiszka 12, Kaczmarek 10, Rau 9, Ciążkowski 7, Mielnik 7, Ratajczak 7, Chałupka 2, Adamczak 2. (andre/fot.archiwum).