Wyjazd Jamalex Polonii i znów bez powodzenia

Wyjazd równa się porażka? Może nie tak do końca, ale koszykarzom Jamalex Polonii idzie w meczach wyjazdowych tego sezonu jak po grudach. Nie udało się i tym razem. Leszczynianie przegrali z WKK Wrocław 81:71.

Po bardzo wyrównanej I kwarcie minimalnie prowadzili gospodarze, a wynik na 25:23 ustalił środkowy leszczyńskiego zespołu – Jakub Motylewski.

Najsłabsza dla gości, jak się potem okazało była II kwarta. Była mało skuteczna. Pod koszem szalał znany z występów w Lesznie – Przemysław Malona. Gospodarze uciekli na 13 punktów (47:34).

Potem było jeszcze gorzej. WKK odskoczyło nawet na 19 punktów. Nasz zespół jeszcze się zerwał. Po 30 minut zmniejszył straty do 12 punktów.

Marc-Oscar Sanny w IV kwarcie zniwelował rożnicę nawet do 6 punktów (70:64). Niestety więcej zespół z Leszna nie wskórał. Wynik na 81:71 dwoma ,,osobistymi” ustalił Jakub Patoka.

WKK Wrocław – Jamalex Polonia 1912 Leszno 81:71 (25:23, 22:11, 20:21, 14:16)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kaczmarzyk 17, Mroczek – Truskowski 15, Chanas 13, S.Sanny 11, O.Sanny 4, Stawiak 4, Milczyński 3, Motylewski 2, Trubacz 2.

Najwięcej dla WKK: Patoka 19, Malona 13, Koelner 12, Rutkowski 12, Pieloch 10. (andre/fot.archiwum).