Wymiana sieci przy Manhattanie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Fot. arch

Przy Al. Jana Pawła II w Lesznie, na wysokości Centrum Handlowego Manhattan, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Trwa tam przebudowa i budowa kanalizacji. Inwestycja stanowi część większego projektu, jakim jest przebudowa drogi krajowej nr 12 w granica miasta.

Kolejność jest taka, że najpierw porządkujemy strukturę podziemną, a później realizujemy prace drogowe – mówi Dominik Kaźmierczak, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie.

Pierwsze tego typu prace zostały przeprowadzone przy ul. Kąkolewskiej, na wjeździe do Leszna od strony Gostynia. Teraz realizowane są przy Al. Jana Pawła II.

- Wyłączono z ruchu jeden pas alei na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do zjazdu do CH Manhattan. Zjazd do centrum handlowego jest cały czas możliwy – dodaje Dominik Kaźmierczak.

Utrudnienia na wysokości Manhattanu mogą potrwać do końca stycznia 2019 r.
Podobnie, wielobranżowe prace, związane zarówno z uporządkowaniem infrastruktury podziemnej, jak i nową nawierzchnią, prowadzone będą jeszcze na ul. Szybowników, a więc na drodze wylotowej z Leszna w kierunku Wschowy.

Cały projekt związany z przebudową krajowej „dwunastki” w Lesznie podzielono na pięć odcinków. Inwestycja, której realizacja ma zakończyć się do listopada 2020 r., uzyskała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W związku z tym kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na poszczególnych odcinkach. Prace poprzedzimy stosownymi komunikatami. Apelujemy jednocześnie o zrozumienie i cierpliwość – dodaje Dominik Kaźmierczak.

Jak na razie, jeśli ktoś ma taką możliwość, warto w godzinach szczytu omijać zwężony odcinek Al. Jana Pawła II.
ama

Cały artykuł jest również dostępny w 45 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*