Fot. arch

Jeszcze kilka lat temu wynajem samochodu podczas wakacyjnych wojaży za granicą kojarzył się z luksusem. Dziś z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, w tym rodziny z dziećmi. Co prawda nadal koszt wynajęcia auta jest znacznie wyższy niż w przypadku podróży prywatnym samochodem, gdy płacimy jedynie za paliwo i ubezpieczenie. Są jednak sytuacje, gdy wypożyczenie auta okazuje się nie dość, że bardzo wygodne to również uzasadnione ekonomicznie.

Od kilku lat wakacje wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzam w krajach Morza Śródziemnego. Powód? Opłata za wynajęcie tam domu kosztuje nas mniej niż w przypadku rezerwacji noclegów nad Bałtykiem, a w przeciwieństwie do polskiego morza piękną pogodę mamy gwarantowaną. Na miejscu musimy się jednak jakoś przemieszczać, choćby po to, aby zrobić zakupy. Komunikacja publiczna zwykle nie wchodzi w grę, bo wybieramy domy, które znajdują się na uboczu. Na szczęście można wynająć samochód. To bardzo fajne rozwiązanie i wcale nie takie drogie – podpowiada Kamila Fabiańczyk z Leszna.

Leszczynianka zdradza również, że auto wyszukuje i rezerwuje jeszcze przed wylotem. Robi to w domu, przed komputerem.

Korzystam z serwisu Skyscanner (www.skyscanner.pl), który skupia oferty wynajmu samochodów chyba z całego świata – mówi K. Fabiańczyk. mach

Cały artykuł w 27. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*