Ostatnie dni nie są zbyt udane dla leszczyńskich kręgli. Mistrz Polski jak się okazuje przegrał walkę o punkt w Tarnowie Podgórnym przy zielonym stoliku. Odwołanie i protest Polonii zostało oddalone.

Przypomnijmy, że podczas wyjazdowego spotkania z Alfą Vector, głównym rywalem w walce o złoto ostatni rzut w meczu oddał Mateusz Klecha. Strącił 7 kręgli, co byłoby równoznaczne z remisem w całym spotkaniu.

Sędzia zawodów rzutu jednak nie uznał. Spojrzał na zegar i stwierdził, że oddany został po czasie. Polonia z tym się nie zgodziła, twierdząc, że wszystko było zgodnie z regulaminem, czyli w wymaganym czasie. Leszczyński klub odwołał się do Komisji Gier i Dyscypliny. Ta stwierdziła, że nie jest władna rozpatrywania protestu i oddała sprawę do Kolegium Sędziów przy PZK.

Wspomniane Kolegium protest odrzuciło, uznając, że zawodnik Polonii wspomniany wcześniej rzut oddał jednak po czasie. Wiąże się to z utrzymaniem wyniku 6:2 dla Alfy Vector Tarnowo Podgórne.

Trudno mi to nawet komentować. Członkiem kolegium jest sędzia, który prowadził ten mecz, a idąc dalej, szefem Kolegium Sędziów jest ojciec jednego z zawodników Alfy Vector. Nie pozostawimy tej sprawy w ten sposób. Nawet jeśli tego punktu nie otrzymamy, to będziemy walczyć o pewne regulacje przepisów, to już tak dla przyszłości tej dyscypliny – powiedział Ireneusz Kaczmarek, kierownik sekcji kręglarskiej Polonii 1912 Leszno. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*