Wynosili co się dało. Teraz z pracą mogą się pożegnać

Fot. Arch Policja Leszno

Policjanci zatrzymali trzy osoby okradające swoich pracodawców. Procedery trwał od kilku lat. Straty w przypadku jednej z okradzionych firm wyniosły co najmniej 50 tysięcy złotych.

W pierwszej kolejności funkcjonariusze zatrzymali 31-latka z gminy Osieczna. Jak się okazało mężczyzna od około pięciu lat, będąc zatrudniony na stanowisku serwisanta w jednej z leszczyńskich firm, regularnie przywłaszczał powierzony mu do pracy sprzęt. Były to m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt i materiały instalacyjne. Pracownik wprowadzał w błąd właściciela firmy, co do rzeczywistego zużycia niezbędnych do pracy narzędzi i towarów – informuje Monika Żymełka, oficer prasowa komendanta miejskiego policji w Lesznie.

Policjanci na trzech posesjach użytkowanych przez 31-latka zabezpieczyli sporo przywłaszczonego mienia. Wartość odzyskanych przedmiotów wynosi co najmniej 50 tysięcy złotych.

Na mienie pracodawcy połaszczył się także 25-latek z gminy Krzemieniewo i 26-latek z gminy Bojanowo. Mężczyźni w nocy z 5 na 6 lutego br., podczas nocnej zmiany, wynieśli z firmy elementy metalowe warte około 5 tysięcy złotych. Towar trafił do mieszkania jednego ze sprawców prawdopodobnie z zamiarem sprzedania w punkcie skupu złomu.

Funkcjonariusze odzyskali całość mienia, pochodzącego z nocnej kradzieży. Jak ustalono, mężczyźni okradali swojego pracodawcę od 2016 roku – dodaje Monika Żymełka.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży lub przywłaszczenia mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Cały artykuł jest również dostępny w 6 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Kab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*