Frekwencja podczas debat organizowanych przez urząd jest zazwyczaj mizerna. Tym razem dla niektórych mieszkańców zabrakło miejsc Fot. la

Debatę na temat planu zagospodarowania przestrzennego dla północnego Sierakowa zdominowała dyskusja na temat potencjalnego powstania zakładu firmy Animex.
W sali sesyjnej rawickiego magistratu licznie zebrali się przeciwnicy powstania fabryki, którzy nie zgadzają się na budowę największego zakładu mięsnego w Europie. W ich ocenie taka inwestycja będzie miała negatywny wpływ nie tylko na ich życie, ale także całego miasta. Burmistrz uspokajał zebranych, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie powstania zakładu właśnie tej firmy. Próbował tłumaczyć, że plan musi powstać, również dla innych inwestorów.

Terenem w Sierakowie interesowało się kilka firm. Jak do tej pory najbardziej zaawansowane rozmowy prowadzi Animex. Nie informowaliśmy o innych rozmowach, ponieważ na wczesnym etapie firmy wymagają od nas pełnej dyskrecji – twierdzi włodarz.

Przeciwnicy proponowali alternatywne rozwiązania, np. usytuowanie strefy w innym miejscu. Niestety, na wschodzie miasta strefa nie powstanie, bo minister rolnictwa nie zezwolił na odrolnienie gruntów, natomiast strefa usytuowana w okolicy Folwarku, mogłaby powodować zbyt duże obciążenie komunikacyjne dla miasta. Jeden z mieszkańców zasugerował nawet, że w sprawie sprowadzenia potentata branży mięsnej do Rawicza powinno odbyć się referendum. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*