Wyroki dla funkcjonariuszy za śmierć kolegi

Fot. © Sławek Skrobała

Wyroki w zawieszeniu orzekł sąd wobec trzech funkcjonariuszy (obecnie jeden emerytowany) Zakładu Karnego w Rawiczu, których zachowanie mogło przyczynić się do śmierci ich kolegi podczas ćwiczeń na strzelnicy.

Do śmiertelnego wypadku doszło w październiku 2012 roku na strzelnicy rawickiego OSiR-u w Sierakowie. W czasie ćwiczeń Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Rawiczu doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 32-letni funkcjonariusz służby więziennej, Tomasz M. Mężczyzna obsługiwał ręczną wyrzutnię granatów łzawiących, która rozerwała się, a odłamki śmiertelnie raniły funkcjonariusza.
Śledztwo początkowo prowadziła prokuratura w Rawiczu, ale ostatecznie sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Lesznie.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 21 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*