Wyrwali wygraną Olimpowi (GALERIA)

Z trudem przyszła wygrana szczypiornistów Real Astromal Leszno nad Olimpem Grodków. Gospodarze dali się zaskoczyć rywalowi już na początku spotkania, przegrywając 1:5.

Goście grali bardzo solidnie w obronie. Gospodarzom ciężko przychodziło jej forsowanie. Sami też nie grzeszyli skutecznością, obijając słupki i poprzeczki. Real Astromal ani razu w I połowie nie wyszedł na prowadzenie, ale dogonił rywala i po 30 minutach notowaliśmy (11:11).

Po przerwie znów lepiej rozpoczął Olimp. Odjechał na (12:16) i długo prowadził. W 45 minucie był remis, a minutę później Real Astromal po trafieniu Michała Przekwasa po raz pierwszy znalazł się na prowadzeniu.

W 59 minucie ważną bramkę na 25:23 zdobył Hubert Szkudelski. Rywal odpowiedział ze skrzydła (25:24), ale w ostatniej minucie zwycięstwo gospodarzy przypieczętował po indywidualnej akcji Alan Raczkowiak i miejscowi pokonali w Trzynastce rywala z Opolszczyzny (26:24).

Było ciężko, czego się spodziewaliśmy. Olimp przyjechał tu po wygraną. Dzisiaj w odróżnieniu do poprzedniego meczu źle rozpoczęliśmy, ale dobrze zakończyliśmy. Postaramy się przełamać na wyjeździe za tydzień w Łodzi – powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Real Astromal Leszno – Olimp Grodków 26:24 (11:11)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Przekwas 7, Raczkowiak 5, Zdobylak 4, Szkudelski 4, Jaśkowski 3, Wierucki 1, Misiaczyk 1, Meissner 1. (andre/fot.andre).