Wysadzono kolejny bankomat

.
We wtorkową noc wysadzony został bankomat przy markecie zlokalizowanym na Konradowskiej we Wschowie. Fot.KPP Wschowa

Po kilku miesiącach przerwy w nocy z poniedziałku na wtorek kolejny raz wysadzono bankomat. Tym razem skoku dokonano na urządzenie przy wschowskiej Biedronce przy Konradowskiej. Wiadomo, że zginęła gotówka, ale policja nie zdradza wysokości zrabowanej kwoty.

Skok we Wschowie miał miejsce około godziny 2.00.

– Nieznani sprawcy za pomocą materiałów pirotechnicznych dokonali kradzieży pieniędzy – mówi Maja Piwowarska ze wschowskiej komendy. Policja nie zdradza, jaką kwotę zrabowano. To kolejny skok na bankomaty w naszym regionie. Ostatni miał miejsce w kwietniu w Boszkowie. Sprawcy wyczekali aż patroli policji przejedzie w nocy obok urządzenia na Starkowskiej, wyszli z lasu i pianką zamazali kamery. Chwilę później eksplozja zniszczyła maszynę z pieniędzmi. Wcześniej podobnie okradano w Krzycku Wielkim i Kaszczorze.

Wcześniej (we wrześniu 2018 roku) okradano w tej sposób bankomaty we Włoszakowicach i Wijewie oraz w Szlichtyngowej. Także w Kaszczorze przed dwoma laty w sierpniu wysadzono bankomat wraz ze ścianą budynku.

Policja nie namierzyła dotąd grupy. Ta wydaje się działać w obrębie trzech powiatów. Skoki notowano w rejonie Wolsztyna, Wschowy i Leszna. Złodzieje zawsze działają w nocy. Do tej pory atakowali raczej w miesiącach, gdzie nocna aktywność mieszkańców jest minimalna. Wyjątkiem był skok w Kaszczorze z sierpnia 2016 roku – pierwsza taka kradzież w regionie. Miał miejsce 24 sierpnia 2016.

Michał Wiśniewski