Wyścigi wraków dla sportu i w szczytnym celu

53

Zwycięstwem Denisa Potrzeby z Leszna w klasie samochodów o pojemności silnika do 1600 ccm, Dawida Roguskiego z Borui Kościelnej w klasie aut z silnikiem 2000 ccm oraz Pauliny Brojakowskiej z Głodna w klasyfikacji kobiet, zakończyły się zawody Wrak Race Leszno, w ramach organizowanej po raz pierwszy w tym sezonie Wrak Race Ligi. Na starcie stanęło ponad 70 załóg. Najwięcej, bo aż 46 ścigało się w klasie samochodów „z odzysku” z silnikami o pojemności nie przekraczającej 1600 ccm.

Zawodnicy i organizatorzy przeprowadzili aukcję na rehabilitację Huberta Jarosińskiego. Chłopiec choruje na miopatię miotubularną. Organizatorzy i kierowcy nie mieli najmniejszych wątpliwości, że należy mu pomóc. Uzyskali sporo nagród od sponsorów, które zostały zlicytowane. Udało się zebrać 18 tysięcy złotych. Jeden z uczestników zawodów, Mariusz Potrzeba oddał na licytację swojego wraka. Samochód kupił za 4200 zł Maciej Śliwa. (mac/fot.Mariusz Cwojda)

Więcej o zawodach w “Panoramie Leszczyńskiej”

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*