Już w piątek swój kolejny mecz w ramach rozgrywek I ligi rozegrają koszykarki X-Demon Tęczy Leszno, dla których nie jest to udany sezon. Tym razem nasze panie też nie będą faworytem, a podejmować będą Pomarańczarnię MUKS Poznań.

Rywalki spisują się na zapleczu ekstraklasy bardzo dobrze. Poznanianki zajmują co prawda trzecie miejsce za ŁKS SMS Łódź i AZS Politechniką Koroną Kraków, ale są w najlepszej sytuacji, bo mają z tej trójki najmniej rozegranych spotkań. W lidze też przegrały najmniej pojedynków, bo zaledwie dwa. To ta drużyna ma duże szanse, by do play-off przystąpić z pierwszej pozycji.

Pomarańczarnia MUKS w I rundzie wysoko pokonała zespół z Leszna 71:38, nie pozostawiając naszej drużynie żadnych złudzeń.

W ekipie ze stolicy Wielkopolski występują trzy zawodniczki niegdyś związane z leszczyńską drużyną. Jeszcze w ekstraklasie grały: Żaneta Durak i Katarzyna Bednarczyk, a w minionym sezonie zespół z Leszna wspomogła Iwona Szarzyńska. Teraz to trzy główne postacie Pomarańczarni MUKS Poznań.

Zdecydowanym faworytem piątkowego, derbowego starcia w Trapezie będzie bez wątpienia zespół prowadzony przez Macieja Brodzińskiego. Każde inne rozwiązanie niż wygrana Poznanianek byłaby sensacją.

Początek piątkowego meczu, który rozpocznie 19 kolejkę spotkań I ligi, grupa B już o godzinie 16.30. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*