X-Demon Tęcza Leszno kończy stary rok porażką

Koszykarki X-Demon Tęczy Leszno zanotowały kolejną ligową porażkę. W meczu z liderkami rozgrywek I ligi, grupa B uległy pod Wawelem Politechnice Korona Kraków 66:45.

Leszczynianki wyjechały do Krakowa, by rozegrać towarzyski turniej. Ustalono jednak już wcześniej, by nie generować dodatkowych kosztów, to spotkanie z gospodyniami będzie miało jednocześnie ligowy charakter.

Nasze panie nie miały w tej konfrontacji zbyt wiele do powiedzenia. Tylko przez chwilę w początkowej fazie spotkania były na prowadzeniu. Jednak już po 10 minutach faworytki meczu prowadziły (17:8).

Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego trochę powalczyły w II kwarcie. Przez chwilę oba zespoły dzieliły już tylko trzy punkty, ale do przerwy ta przewaga wzrosła. Krakowianki prowadziły, ale teoretycznie wszystko było jeszcze możliwe (29:16).

Cudu jednak nie było. X-Demon Tęcza, która powoli już przyzwyczaiła kibiców do porażek i tym razem zeszła z parkietu pokonana. Słabiutka skuteczność spowodowała, że zespół przegrał w tym sezonie już po raz dziesiąty.

Politechnika Korona Kraków – X-Demon Tęcza Leszno 66:45 (17:8, 12:8, 16:11, 21:18)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Giedrojć 11, Walentowska 6, Wojdalska 6, Gadkowska 4, Budeń 4, Batóg 3, Hołtyn 2, Krajewska 2, Woźniak 2, Dąbrowska 2, Raczyńska 2, Lubińska 1. (andre/fot.archiwum).