XDemon Tęcza przegrała we Wrocławiu

Koszykarki XDemon Tęczy od porażki rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek I ligi. Nasze panie, osłabione brakiem kontuzjowanej Martyny Stasiuk po raz drugi w sezonie nie dały rady młodziutkiej ekipie Ślęzy II Wrocław, ulegając rywalkom 62:48.

Leszczynianki rozpoczęły bardzo obiecująco, bo od prowadzenia (9:2). Szybko jednak mecz się wyrównał i po 10 minutach było już tylko 17:16 dla podopiecznych trenera Krzysztofa Zajca.

Niestety w II kwarcie XDemon Tęczę dopadła niemoc w ataku. Ślęza wyszła na zdecydowane prowadzenie i po 20 minutach miała już znaczną, bo 14 punktową przewagę.

Później obie drużyny do samego końca grały kosz za kosz, bowiem całe spotkanie zakończyło się dokładnie taką różnicą jaka była na półmetku tego spotkania.

1 KS Ślęza II Wrocław – XDemon Tęcza Leszno 62:48 (16:17, 24:9, 10:10, 12:12)

Punkty dla XDemon Tęczy zdobywały: Witkoś 21 (18 zb), Hołtyn 13, Lewińska 10, Łabuz 2, Karolewicz 2, Krajewska 0, Iradzka 0, Woźniak 0, Jaworowska 0, Gadkowska 0. (andre/fot.archiwum).