Z Zieloną Górą, ale tym razem w Pucharze Polski

Szczypiorniści Real Astromal Leszno znów zagrają w Trzynastce z KU AZS UZ Zielona Góra. Poprzednio był to mecz ligowy, a tym razem obu zespołom przyjdzie się w środę zmierzyć w pojedynku eliminacyjnym PGNiG Pucharu Polski.

W lidze 10 dni temu leszczynianie pokonali rywala z Ziemi Lubuskiej 30:22, mając całe spotkanie pod kontrolą.

Kibice w Lesznie liczą, że w środę dojdzie do powtórki i także tym razem podopieczni trenera Macieja Wieruckiego wykażą wyższość nad rywalem zza miedzy.

Nasza drużyna jest w dobrej formie. Ostatnia wygrana w lidze w Zawadzkiem i co ciekawe z podobnym wynikiem (30:22).  Dzięki temu Real Astromal zrównał się punktami z liderującą dotąd Olimpią Medex Piekary Śląskie. Dodajmy, że tyle samo punktów ma też Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Najbliższy mecz to jednak nie walka o ligowe punkty, ale o to, by dostać się do 1/16 finału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że nasza drużyna awans do eliminacyjnego meczu z Zieloną Górą wywalczyła w turnieju na szczeblu Wielkopolski, który wygrała.

Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami, jednak liczymy, że atut własnej hali przeważy na korzyść leszczynian. Zakładając wygraną i awans możemy się w styczniu przyszłego roku spodziewać w Trzynastce klasowej drużyny z PGNiG Superligi. Dodajmy, że środowe spotkanie Real Astromal Leszno – KU AZS UZ Zielona Góra rozpocznie się o godzinie 18.00. Zapraszamy do hali Trzynastka przy ul. Rejtana. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*