Za kilka dni rusza proces 21 – letniego zabójcy ojca

Artur Dryjas, prokurator rejonowy we Wschowie ( na zdjęciu) tłumaczy, że oskarżony 21 - latek był poczytalny . Fot. Karolina Bodzińska

23 maja, rok od tragicznych wydarzeń, ruszy proces 21 – letniego mieszkańca Wschowy oskarżonego o to, że w maju ubr., zamordował swojego ojca.

Przypomnijmy, że w nocy z 15 na 16 maja ubr. mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych we Wschowie, zaalarmowani odgłosami awantury domowej w jednym z mieszkań, wezwali policję.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali siedzącego na klatce schodowej 61-letniego mężczyznę, u którego zauważyli rany kłute. Mężczyzna był wówczas jeszcze przytomny i można było nawiązać z nim kontakt. Po chwili jednak stracił przytomność i odwieziony został do wschowskiego szpitala. Mimo podjętej akcji ratunkowej zmarł z powodu wewnętrznych obrażeń. Po dwóch godzinach zatrzymano podejrzanego: 21 – letniego syna ofiary. Sprawca był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do zadania ojcu śmiertelnych uderzeń nożem. Powodem były nieporozumienia rodzinne.

Proces tak długo czekał na rozpoczęcie, ponieważ powstały wątpliwości, co do poczytalności mężczyzny.

– Obserwacja trwała bardzo długo. Dziś można powiedzieć, że mężczyzna był poczytalny i może w pełni odpowiadać przed sądem – mówi Artur Dryjas, prokurator rejonowy we Wschowie.

Proces odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*