Za pieniądze z MON wyremontują strzelnicę

Po remoncie ze strzelnicy mają również korzystać żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Fot. OSIR Rawicz

Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał wsparcie na rozbudowę i modernizację strzelnicy sportowej przy ulicy Leśnej w Sierakowie. Program, z którego uzyskano środki, to „Strzelnica w powiecie“ – sztandarowy pomysł ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Rawicki magistrat otrzyma z MON prawie milion dwieście tysięcy złotych. Stanowi to 80% wszystkich kosztów, które mają wynieść ok 1,4 mln złotych.

Realizacja remontu strzelnicy ma umożliwić prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Ze zmodernizowanego obiektu będą korzystać też pracownicy Zakładu Karnego w Rawiczu, służby Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, klasy mundurowe, stowarzyszenia strzeleckie, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych formacji Sił Zbrojnych RP i organizacji proobronnych.

– Zadanie przewiduje wykonanie niezbędnych prac rozbiórkowych i budowę nowego pawilonu strzeleckiego na osi 200 m, dzięki czemu zwiększy się liczba stanowisk (z 12 do 24) do strzelań na odległości 25 metrów i 50 metrów oraz 10 stanowisk do strzelania na 5 i 10 metrów – informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu Maciej Szymkowiak.

Pawilony strzeleckie zostaną wygłuszone, a w ich wnętrzu znajdą się pomieszczenia dla osób z obsługi strzelnicy oraz magazyn tarcz i urządzeń strzeleckich. Ponadto zostaną zamontowane przechwytywacze, zadaszenie całej szerokości kulochwytu ziemnego wraz z instalacją elektryczną. Wał i schody przed pawilonem strzeleckim będą usunięte aby wejście do pawilonu było bezpieczne. Obiekt zostanie wyposażony w 9 kompletów podnośników figur bojowych wraz z systemem kontroli oraz oświetleniem ostrzegawczym. Zmieni się również infrastruktura strzelecka, która poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystania z rawickiego obiektu.

Modernizacji strzelnicy w Sierakowie ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Jakub Latusek