Za trzy punkty w Miłosławiu

7

Siatkarze UKS 9 Leszno z kompletem punktów. Leszczynianie pojechali do Miłosławia w zaledwie ósemkę. Mimo to poradzili sobie z rywalem doskonale, choć po pierwszym secie musieli gonić wynik.

Do połowy I seta pojedynek był wyrównany, ale potem kilka błędów gości z Leszna sprawiło, że Orlik ,,odjechał” i wygrał partię otwierającą spotkanie (25:17).

Druga partia spotkania była dość wyrównana, ale w końcówce więcej jakości pokazali leszczynianie, którzy wygrali do 22, doprowadzając do wyrównania.

Potem było jeszcze lepiej, bo rozpędzona drużyna trenera Jarosława Borowskiego nie dała żadnych szans przeciwnikowi, który nie nawiązał walki i uległ naszemu zespołowi do 14 i 19, a w efekcie przegrał cały mecz 1:3.

• Pojechaliśmy w osłabieniu kadrowym, ponieważ nałożyły się choroby, uroczystości i praca. Na szczęście chłopaki na boisku zaprezentowali optymalną formę i możemy się cieszyć z kolejnej wygranej i trzech punktów – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.

Orlik Miłosław – UKS 9 Leszno 1:3 (25:17, 22:25, 14:25, 19:25)

Dodajmy, że już za tydzień mecz na szczycie i spotkanie derbowe. Do hali Gimnazjum nr.9 zawita będący bez porażki zespół UKS Kaniasiatki Gostyń. (andre/fot.uks9leszno).