Zaniżone dotacje dla niepublicznych przedszkoli trafiły do sądów

Przedszkole „W Dolinie Muminków” w Rawiczu działa od 1988 roku i jest jednym z najstarszych w Polsce działającym bez przerwy przedszkolem niepublicznym Fot. la

W latach 2006–2015 gminy błędnie wypłacały dotacje niepublicznym przedszkolom. Te oddają sprawy do sądu i wygrywają. Może chodzić o niebagatelne kwoty. Ugody zawarte z zaledwie dwoma placówkami z Rawicza, kosztowały gminę prawie milion złotych.

Problem dotyczy dotacji dla niepublicznych przedszkoli, których wypłacanie jest ustawowym obowiązkiem gminy. Każde niepubliczne przedszkole otrzymuje na dziecko dotację z gminnego budżetu w wysokości nie niższej niż 75% ustalonych w budżecie gminy wydatków bieżących, ponoszonych w przedszkolach publicznych w przeliczeniu na jednego przedszkolaka. Przykładowo w Rawiczu na przestrzeni lat objętych sporem stawka dotacji kształtowała się na poziomie od 426,83 zł do 631,64 zł.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 12 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

[ult_dualbutton btn_hover_style=”Style 2″ btn_border_style=”solid” btn_color_border=”#eaeaea” btn_border_size=”1″ button1_text=”NEXTO” icon_link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2F29PKYcq|||” btn1_bghovercolor=”#dd6868″ button2_text=”EGAZETY” btn_icon_link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2F2a3mITH|||” btn2_bghovercolor=”#dd3333″ divider_text=”lub” divider_bg_color=”#dd3333″ title_font_size=”desktop:18px;” btn1_heading_style=”font-weight:bold;” btn2_heading_style=”font-weight:bold;”]

Autor artykułu: Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*