Zapach kobiety. Zdjęcia Bogdana Marciniaka

Wystawę można oglądać do 2 lutego. Fot. Anna Maćkowiak
Wystawę można oglądać do 2 lutego. Fot. Anna Maćkowiak

W Muzeum Okręgowym w Lesznie otwarto niezwykłą wystawę – „Zapach kobiety. W ujęciu Bogdana Marciniaka” . Autorem prezentowanych na niej zdjęć jest zmarły w ubiegłym roku jeden z najbardziej znanych oraz cenionych leszczyńskich fotografów.

Otwartą we wtorek (12 XI) wystawę można oglądać do lutego przyszłego roku. Tworzy ją dwadzieścia pięć fotografii aktów kobiet na wielkoformatowych powiększeniach, autorstwa Bogdana Marciniaka.

– Choć celem jego obiektywu było wszystko, co go otacza, to w centrum jego największych fascynacji od zawsze stała kobieta. Zmysłowe ujęcia i śmiałe akty stanowią o wyjątkowości wystawy fotograficznej, prezentowanej w Muzeum Okręgowym w Lesznie. Wystawy mającej na celu uwznioślenie kobiety, podkreślenie jej siły i piękna, a poprzez zobrazowanie spektrum przeróżnych osobowości – odzwierciedlenie kobiecej emocjonalności – czytamy w informacji poświęconej wystawie „Zapach kobiety. W ujęciu Bogdana Marciniaka”.

Na wystawę zaprasza Muzeum Okręgowe w Lesznie wspólnie z córkami Bogdana Marciniaka Anną i Zuzanną Marciniak.

Bogdan Marciniak zmarł w maju ubiegłego roku. Kilka miesięcy później w galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie można było oglądać wystawę jego zdjęć „60/60”. Bogdan Marciniak nie doczekał benefisu przygotowanego na jego 60. urodziny. Zorganizowaną już po śmierci leszczyńskiego artysty wystawę w galerii MBWA odwiedziły tłumy.

Mnóstwo osób przyszło również na ubiegłotygodniowe otwarcie wystawy aktów autorstwa Bogdana Marciniaka. Zmysłowe fotografie leszczyńskiego artysty składające się na ekspozycję w Muzeum Okręgowym w Lesznie (pl. Metziga 17) można oglądać do 2 lutego 2020 r.

Anna Maćkowiak