Fot. © Sławek Skrobała

Zakończył się przetarg na modernizację kolejowego odcinka Rawicz-Leszno (35 kilometrów). Budżet na realizację zadania, jaki zaplanował inwestor, to ponad 691 mln złotych. Z otwarcia kopert dowiedzieć się możemy, że najtańsza jest propozycja konsorcjum Astaldi (Włochy) – 436 mln zł.

W przetargu swoje oferty złożyły również: Torpol – z ceną ponad 454 mln zł netto, konsorcjum ZUE/Strabag/Budimex – niemal 479 mln zł, oraz konsorcjum Porr/Trakcja/PKP Energetyka – ponad 504 mln zł.

Kontrakt przewiduje modernizację pięciu stacji: Rawicz, Bojanowo, Leszno, Stare Bojanowo i Kościan.

Efektem będą bardziej komfortowe perony, wyposażone m.in. w nowe wiaty, ławki oraz lepsze oświetlenie. Podróżni skorzystają z nowej informacji głosowej i wizualnej. Stacje będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Zbigniew Wolny z działu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Poprawie ulegnie nie tylko komfort podróży, ale też poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W ramach modernizacji trasy od granicy województwa, aż do Czempinia zmodernizowanych zostanie prawie 25 przejazdów kolejowo-drogowych, wyposażonych w nowe urządzenia zabezpieczające: rogatki, sygnalizację świetlną, dźwiękową, a także w monitoring. la

Cały artykuł w 16. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*