Zapraszamy na bezglutenowe spotkanie w bibliotece w Lesznie

Bezglutenowa Mama i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zapraszają dzieci i dorosłych z celiakią i na diecie bezglutenowej na noworoczne wydarzenie BIBLIOTEKA – MAGICZNY DWÓR BEZ GLUTENU. To już nasze cykliczne, styczniowe spotkanie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez dla osób na diecie bezglutenowej w Wielkopolsce. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także słodkie upominki dla wszystkich uczestników. Dzieci mogą liczyć na aktywne warsztaty z instruktorami, a dorośli – na wartościowe warsztaty z cenionym psychologiem klinicznym, doskonale znającym codzienność na diecie bezglutenowej. Zapraszamy mieszkańców Wielkopolski i ościennych województw – Leszno jest naprawdę blisko. Ale uwaga – liczba miejsc jest ograniczona.

 

Program spotkania dla dzieci na diecie bezglutenowej

Spotkanie pod hasłem Biblioteka – Magiczny Dwór bez glutenu odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018 r., w godzinach od 11 – 13.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Bolesława Chrobrego 3 w Lesznie (Wielkopolska). Szczególnie zapraszamy dzieci i dorosłych, którzy od niedawna są na diecie bezglutenowej i mają jeszcze trudności z akceptacją choroby oraz nowego sposobu odżywiania.

W programie spotkania dla dzieci na diecie bezglutenowejprzewidziane są aktywne warsztaty biblioteczne. Poprowadzą je instruktorzy i bibliotekarze.  zaplanowane jest m. in. wykonanie strojów rycerskich, gra terenowa, tworzenie gry planszowej, nauka zaklęć, odnalezienie pokoju MAGA, upominki.

 

Program spotkania dla dorosłych na diecie bezglutenowej

Dzięki współpracy z Prezydentem Leszna Łukaszem Borowiakiem już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić dorosłych na diecie bezglutenowej oraz rodziców dzieci na diecie bezglutenowej na niecodzienne warsztaty psychologiczne. Poprowadzi je Teresa Dobiała, ceniony psycholog kliniczny, a prywatnie mama dorosłego Wojciecha chorego na celiakię i babcia dwóch wnuczek na diecie bezglutenowej. Warsztaty „Moje wartościowe dziecko z dietą czy bez diety”, mimo iż pozornie są adresowane do rodziców, również dorosłym na diecie pomogą zaakceptować nowy styl życia związany z chorobą. W 2016 r. w podobnych warsztatach wzięło udział 25 rodziców dzieci bezglutenowych. Było dużo wzruszeń, emocji i łez, ale jeszcze więcej rozwiązań i optymizmu. Wspólnie z rodzicami ustaliliśmy, że takich bezglutenowych warsztatów w Lesznie będzie więcej. I spełniamy obietnicę :).

 

Konkursy i książki o diecie bezglutenowej

Współpraca Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie i Bezglutenowej Mamy przebiega na wielu polach. Jednym z nich jest wzbogacanie księgozbioru biblioteki o książki o diecie bezglutenowej, o celiakii i zdrowym odżywianiu. Akcja jest możliwa dzięki wsparciu Prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka oraz dzięki wydawnictwom współpracującym z Bezglutenową Mamą. Do księgozbioru biblioteki trafi m. in. „Mama Alergika Gotuje z dziećmi – jesień i zima”, „Insulinooporność”, książki związane z dietą w Hashimoto i wiele innych pozycji.

Kilka książek o diecie bezglutenowej trafi również do zwycięzców konkursu, który zostanie przeprowadzony podczas spotkania BIBLIOTEKA – MAGICZNY DWÓR BEZ GLUTENU.

 

Degustacje i upominki bezglutenowe

Jak zawsze na spotkaniach u Bezglutenowej Mamy, na stołach degustacyjnych pojawi się wiele bezglutenowych smakołyków, również dla osób z dodatkowymi alergiami. Będą świeże ciasta i pieczywo bezglutenowe, ciasteczka, bezglutenowe pierniczki norymberskie, gotowe gofry bezglutenowe Dr Schaer i słone paluszki bezglutenowe. Będziemy serwować kawę, herbatę, bezglutenową kawę Inkę, owoce i warzywa.

Udział w spotkaniu BIBLIOTEKA – MAGICZNY DWÓR BEZ GLUTENU w Lesznie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Leszna i regionu leszczyńskiego, ale również osoby na diecie bezglutenowej z ościennych województw.

 

Zapisy na bezglutenowe spotkanie dla dzieci i dorosłych

Udział w spotkaniu dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres: biuro@bezglutenowamama.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać KARNAWAŁ LESZNO. W zgłoszeniu proszę podać:

  • imiona i nazwisko rodziców (w przypadku zgłoszenia dziecka)
  • imię i nazwisko (w przypadku zgłoszenia samego dorosłego)
  • miejscowość
  • numer kontaktowy
  • imię, nazwisko i wiek dziecka na diecie bezglutenowej
  • alergeny całkowicie wykluczone z codziennej diety dziecka (np. mleko, soja, kakao, jaja, skrobia pszenna bezglutenowa)
  • czy z diety wykluczone są produkty zawierające śladowe ilości poszczególnych alergenów? Jeśli tak, proszę podać konkretne alergeny.

Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem. W razie rezygnacji z udziału uprzejmie prosimy o wcześniejsze powiadomienie, gdyż na miejsce będą czekać dzieci z listy rezerwowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*